iskolai
házibajnokságok

Mozgáslehetőség felkínálása a káros szenvedélyek űzésének alternatívájaként. Versenyrendszer szélesítése, a sportot kedvelő tanulók szociális kapcsolatainak erősítése, különböző sportágak versenyrendszerének megismertetése a tanulókkal.

Berg Gusztáv Szakiskola (Kapuvár)

Hunyadi János Technikum (Csorna)

A programban résztvevő  iskolákban a tanulók minden hónapban, más-más sportágban (kézilabda, labdarúgás, asztalitenisz, kosárlabda, futás) sportolhatnak, versenyezhetnek egymással.

A legszorgalmasabb és legügyesebb diákok bekapcsolódhattak a Hanság kupa versenysorozatába is, amely 5 középiskola versenyrendszere a diákolimpiai küzdelmekhez szorosan kapcsolódva!

Az ehhez való felkészülésben, tehetséges tanulók kiválasztásához és a grassroots szellemiség kialakításához tökéletes ez a program.

Minden hónapban más sportágban biztosított az intézmény felkészülési majd barátságos versenyzési lehetőséget.

A versenyszabályok igazodtak az adott iskola adottságaihoz (terem méret, sportszerek stb.).

A házi versenyek lebonyolításának menetét a versenyre jelentkező tanulók létszáma befolyásolta, a fő cél a minél több játéklehetőség biztosítása volt a lehető legtöbb résztvevő számára.

A rendezvény szervezésébe és lebonyolításába önkéntes tanulók is részt vettek,  a mindenkori végzős osztályok a felelősek a barátságos verseny lebonyolításáért.

A hasznos időtöltés így nemcsak az aktív diákok számára, hanem a szervezők és szurkolók számára is biztosított.

Egész évben tartó edzés és versenysorozaton elsősorban az ÉLMÉNYEK és a JÓ HANGULAT a fontos, a győzelem másodlagos!

A tapasztalatok alapján a diákok várják a megmérettetéseket és szorgalmasan készülnek a sporteseményekre.