Láb-toll labda
„Az új élmény”

Új sportág bevezetése, mellyel növelhető a diákok motivációja a testnevelés órákon, valamint egy olyan mozgáslehetőség biztosítása, ami a szünetekben, tanórák előtt és után is űzhető.

Érdi SZC Kiskunlacházi Technikum és Szakképző Iskola

A lábtoll-labdázással való ismerkedés egy alkalomszerű programként indult, de már a bemutató foglalkozáson lehetett érezni, hogy milyen nyitottan fogadták a diákok.

A testnevelők is szívesen vették az új lehetőséget és vállalták a sportág további tanítását. Lehetőséget biztosítanak arra is, hogy nem csak testnevelés órákon, hanem szabadidejükben (szünetekben, iskola előtt és után) is lábtoll-labdázhassanak a tanulók.

Az iskola nem rendelkezik tornateremmel, így a téli időszakban olyan mozgások tanítására van csak lehetőség, ami a folyosókon is végezhető. Ehhez kínált lehetőséget a lábtoll-labdázással való megismerkedés.

Kicsi a helyigénye, kevés és nem túl drága az eszközigénye (háló és labda), egyszerre többen tudnak mozogni. Segíti az együttműködést, fejleszti a gyorsaságot és az ügyességet. Egy bemutató foglalkozás és az eszközök beszerzése után kezdődhetett a sportági alapelemek megtanulása, amibe nagy lelkesedéssel vágtak bele a tanulók. 4-5 gyakorló óra után már tudtak önállóan játszani, azóta is kedvelt tevékenység akár a tanórákon, akár szünetekben, tanítás előtti vagy utáni szabadidőben.

Gyakorlatilag az iskola valamennyi tanulója „bevonódott”.

A tapasztalat azt mutatja, hogy gyakran egy-egy jó mérkőzés „elfeledteti” a diákokkal azt, hogy kimenjenek dohányozni a suli mögé! 🙂

Szívesen maradnak játszani és egyre „profibbak”.

Feltétlenül kedvező hatást tulajdonítanak a pedagógusok a programnak és ajánlják más iskolák számára is.