röpizzünk együtt!

egymásért!

Közösségformálás, csapatformálás, közös élmények biztosítása a sport (barátságos mérkőzések, röplabdatorna) segítségével.

Az iskolák közötti barátságos versenyek, melyeken a tanulóknak akár csak szurkolóként is lehetőségük van részt venni, erősítik a tanulók  iskolájuk iránti elkötelezettséget is.

Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum

Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Technikum

A „szenvedélybetegségek prevencióját célzó pilot jellegű mozgásprogramok” programban résztvevő nyíregyházi iskolák diákjai számára  a tanév során rendszeresen zajló röplabda foglalkozások lezárásaként barátságos röplabda – és strandröplabda versenyt szerveztünk melyre további 2 intézmény diákjait meghívtuk.

A tornákon körmérkőzéseket játszottak a csapatok, eredményhirdetéskor minden tanuló ajándékot kapott. Az eseményen szurkolóként is lehetősége volt a tanulóknak részt venni.

A röplabdaversenyt a Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikumban, a strandröplabdaversenyt a NYSZC Vásárhelyi Pál Technikum saját udvarán kialakított strandröplabda pályán rendeztük meg. A rendszeresen megvalósuló röplabda foglalkozásokhoz és a röplabda/strandröplabda tornához szükséges eszközöket a „Szenvedélybetegségek prevencióját célzó pilot jellegű mozgásprogramok” programban rendelkezésre álló forrásból szereztük be.

A versenyen iskolánként 10-14 tanulónak (leány- fiú) biztosított játéklehetőséget, de szurkolóként és önkéntes segítőként több diák is részt vett a megvalósításban, akik reményeink szerint a jövőben aktívan csatlakozni fognak a csapatokhoz

A testnevelők tapasztalata szerint a tanulók motiváltabban járnak a heti foglalkozásokra az iskolák közötti versenyek szervezése miatt.

Ez a program elindított egy folyamatot, Nyíregyházi Szakképzési Centrum iskolái között, akik már a program keretein kívül is megkezdték a röplabda tornák szervezését.

Feltétlenül kedvező hatást tulajdonítanak a pedagógusok a programnak és ajánlják más iskolák számára is.