Minden, ami focI!

Az órák közötti szünetek és a tanítás utáni szabadidő hasznos eltöltésének biztosítása csocsó, teqball folyamatos játéklehetőségének biztosításával. A szociális kompetencia erősítése, az elfogadás és befogadás elősegítése (osztálybajnokság szervezése által).

Pápai SZC Acsády Ignác Technikum és Szakképző Iskola Sümegi Telephely

A  program keretein belül megvalósult játékos programok új, kevésbé ismert labdarúgással összekapcsolható sportágakat (futsal, teqball, lábtenisz, csocsó) hoznak közelebb a tanulókhoz szakképzett edző bevonásával.

Az intézmény számára rendelkezésre álló, illetve a program keretein belül beszerzett eszközök (teqball asztal, csocsóasztal) minden szünetben a tanulók rendelkezésére álltak az iskola épületében ill. az udvaron, hogy aktív szabadidőeltöltési lehetőséget biztosítsanak a tanulók számára. Heti egy alkalommal az intézményben irányított foglalkozások zajlottak, melyek célja a labdarúgás különböző változatainak bemutatása volt a diákok számára annak érdekében, illetve az, hogy a kihelyezett eszközöket önállóan is szakszerűen és magabiztosan tudják használni.

Időről időre házi bajnokságok is szerveződtek.

A program a tanulók számára a labdarúgás népszerűsége miatt volt vonzó. A heti rendszerességű foglalkozáson átlagosan 10-15 gyermek vett részt. Az érdeklődés töretlen volt a tanév során, a résztvevők időről időre cserélődtek.

A program keretein belül olyan eszközökkel és innovatív sportágakkal találkozhattak az intézmény tanulói délutánonként, amelyeket eddig még nem próbálhattak ki.