zumba – élmény, mozgás és tánc

Délutáni foglalkozás keretein belül egy ismert, de tanórákon nem használt mozgásforma megismertetése és megszerettetése a tanulókkal, mely hozzájárul a ritmusérzék fejlesztéséhez, a harmonikus mozgás kialakításához.

Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum

A zenés, táncos elemekre épülő, kondicionális képességet is fejlesztő zumba foglalkozást főképp lányoknak szerveztük egy szakoktató vezetésével.

A foglalkozások egyre népszerűbbek lettek, a kezdő létszám duplázódott, sőt több fiú is szívesen részt vett a tanév végére a foglalkozásokon. Néhányan a tanári karból is szívesen beálltak.

Az intézményben egy röplabda pálya tornaterem van, ahol kevés gyerek tud egyszerre mozogni. Van egy régi (műanyag borítású) és egy új, lelátós aula. Mindkettő alkalmas volt arra, hogy két osztály is mozogjon egyszerre.

A zumba foglalkozások előnye, hogy a zenén kívül nincs szükség szerekre. A foglalkozások bármely korosztályban megvalósíthatóak.

Az első hetekben egy osztály leány tanulói vettek részt a foglakozáson, majd egyre több tanulót vonzott ez a mozgásforma. A foglalkozások sikerességéhez hozzájárult az oktató fiatal, a tanulókéhoz közeli életkora, melynek köszönhetően gyorsan megtalálták a közös hangot.

Olyannyira népszerű lett a zumba foglalkozás, hogy az év végi szabadtéri diáksport fesztivál bemelegítését a zumba foglalkozásra járó lányok tartották, illetve felkérték az oktatót a tanulók egy koreográfia összeállítására, melyet a tanévzáró ünnepélyen mutattak be nagy sikerrel.

Feltétlenül kedvező hatást tulajdonítanak a pedagógusok a programnak és ajánlják más iskolák számára is.